Nuo karybos prie kūrybos: receptas klasės vadovams

„Klasės vadovai – tai žmonės, kurie savo veiksmais gali padaryti itin didelę įtaką visam likusiam vaiko gyvenimui. Galiu teigti tai, nes iš dalies šiandien esu, kas esu dėl to, kad turėjau nuostabių klasės vedlių. Rašau tai, nes matau, Manau, kad galima rinktis – arba tiesiog prabūti klasės auklėtoju, arba savo nuoširdumu, pastangomis įkvėpti moksleivius, jų tėvus ir gauti tuo pačiu gauti didžiulį palaikymą bei nuolat tobulėti tobulėjimą patiems.“ – Lukas Benevičius

„Nuo karybos prie kūrybos. Klasės vadovo gidas“ – priemonė klasės vadovui, kuriam galbūt kyla klausimai: kaip iš klasės suburti komandą? Kaip elgtis kritinėse ir naujose situacijose? Kaip savo vaikus auklėti ir mokyti ne tik gerai, bet ir įdomiai? Atsakymai į šiuos ir daug kitų klausimų pateikti būtent šiame, 2018 m. išleistame klasės auklėtojo gide. Autorius pedagogų nemoko, jiems neaiškina, kaip geriausiai atlikti savo darbą. Tačiau gide kiekvienas ras sau tinkamų ir pritaikomų patarimų, idėjų ar tiesiog įkvėpimo šiandienai.

Metai mokykloje tikriausiai kiekvienam suteikė pirminį mūsų, kaip asmenybės, prieskonį. Šiek tiek užsispyrimo, geras šaukštas stiprybės, daug gėrio ir dar daugybė kitų sudedamųjų dalių – tiek karčių, tiek ir saldžių. Ir vis dėlto, kiek tas galutinis rezultatas – žmogus – priklausė nuo klasės auklėtojo? Nuo jo požiūrio, palaikymo arba auklėjimo, tiesiogine prasme? Klasės auklėtojai mokykloje ne tik, kad iš tiesų auklėja savo klasės vaikus, bet auklėja ir jų tėvus, ir, su patirtimi, net patys save. Todėl kiekvienam pravers draugiška pagalbos ir patarimų ranka, kuria ir dalijamės.

Gido autorius, Lukas Benevičius – jau nuo 2000 m. dirba su pedagogais, ugdymo įstaigų vadovais, tėvais ir vaikais. L. Benevičius teigia, kad gidas atsirado iš nuoširdaus noro pasidalinti įkvepiančių klasės vadovų istorijomis su kitais ir, galbūt, įkvėpti juos. Įkvėpti tobulėti, pamilti kiekvieną darbo kertelę ir į pasaulį išleisti vaikus, kurie didžiuosis augę ir brendę kartu.

Todėl skaitykite gidą. Įkvėpkite ir būkite įkvėpti.

Klasės vadovo gidą galite skaityti čia.

Visos naujienos

Turite klausimų? Susisiekite


Neteisingas el. pašto adresas!
Laukelis yra privalomas!

Laukelis yra privalomas!


Success

Ačiū už žinutę!

Jūsų užklausa išsiųsta. Pasistengsime į ją atsakyti kaip įmanoma greičiau.

Adresas

K. Kalinausko g. 9A,
Vilnius, Lietuva

Naujienų prenumerata

Blogas el. pašto adresas!

Prenumerata užsakyta!