Lieknėja žindant, Sekite mus:

Mamos, kurios žindo dažniau, svorį meta sparčiau, negu žindančios retai, o žindžiusios ilgesnį laikotarpį netenka daugiau svorio, negu žindžiusios trumpiau. Pavyzdžiui, atsistokite veidu į vežimėlį ir laikykite į už rankenos. Osteoporozė vystosi dėl to, kad sumažėja kaulinio audinio tankis, t.

Valgykite tris kartus: ryte, vidury lieknėja žindant ir į pavakarę. Kai tarp valgymų ilgesnis tarpas, skrandžio nereikėtų laikyti tuščio ilgiau nei keturias valandas ir ko nors užkąsti: suvalgyti liesą jogurtą, obuolį. Venkite užkandžiavimo. Leidžiant laiką su mažyliu namie gali kilti pagunda vis dažniau atsidaryti šaldytuvą ir ką nors įsimesti į burną. Būtent toks polinkis nuolat kramsnoti yra pats tikriausias gražios figūros priešas. Tiksliai nusistatykite, kiek užkandžiauti sau leidžiate per dieną, ir to plano laikykitės.

Neperžengti ribų bus lengviau, jei visus užkandžius pvz. Atsisakykite menkaverčių maisto produktų. Išsiverskite be pusgaminių, nes jie dažniausiai būna labai kaloringi ir riebūs.

Stenkitės vengti riebaus maisto — margarino, padažų, užpilų, riebios mėsos, šviežio pieno, sauso ir greitai paruošiamo maisto, pyragaičių, bandelių.

Nuorodos kopijavimas

Mėsą, daržoves geriau troškinti ar virti. Riebaluose kepto patiekalo pvz. Jeigu vis dėlto lieknėja žindant keptą maistą, jam ruošti naudokite nesvylančias keptuves, nes jose ruošiant maistą reikia mažiau aliejaus ar kitų riebalų. Laikas kreiptis į dietologą Jei praradote viltį atsikratyti nereikalingų kilogramų Nemokate savęs sudrausminti pati Jei su svoriu jau nesėkmingai kovojote iki nėštumo Atsiradus persivalgymams Svoris mažėja per greitai Turėjote valgymo sutrikimų Dietologas gali pakonsultuoti, kaip tinkamai maitintis, jei norėsite — sudarys maitinimosi planą, kuriame bus tiksliai nurodyta, ko ir kiek valgyti, nesijausti alkanai ir saugiai lieknėti.

Kadangi kraujyje lieka mažiau laisvos gliukozės, tai ir mažiau reikia insulino jai pasisavinti.

Navigacija tarp įrašų

Daugeliui diabetikių motinų žindymo laikotarpiu užtenka ketvirtadaliu ar perpus mažesnių insulino dozių už tas, kuriomis jos gydėsi iki nėštumo. Kai kurioms motinoms žindymo laikotarpiu būna visiška diabeto remisija, ir insulino leistis nereikia. Beje, gydymas insulinu netrukdo kūdikį žindyti: insulino molekulės per didelės, kad patektų į motinos pieną. Veiksmingiausia priemonė siekiant išvengti II tipo diabeto vystymosi yra svorio metimas, t. Ypač tai aktualu, jeigu moters svoris 20 procentų ir daugiau viršija idealųjį svorį.

Greta sveikos mitybos ir tinkamos fizinės mankštos jums labai padės ir žindymas. Kūdikį žindanti motina, palyginus su nežindančia, pieno gamybai kasdien papildomai sunaudoja beveik kalorijų. Tai prilygsta maždaug 7 kilometrų bėgimui. Septintąją dovaną išsirinkite pati Jau šiandien galite planuoti, ką dovanosite sau už dėl žindymo sutaupytus pinigus.

lieknėja žindant

numesti svorio kivi

Jūsų šeimos banke liks visi tie šimtai litų, kurių nesulauks mišinių, čiulptukų ir buteliukų pardavėjai.

Ir tie, kurie neiškeliaus į vaistinių, ligoninių ir sanatorijų kasas.

Žindymas ir lieknėjimas Archives - edukatoriai.lt

Nes žindomi vaikai auga atsparesni ligoms, o ir pačiai mamai tai į sveikatą. Neabejoju, jog tų pinigėlių užteks Jūsų svajonių pirkiniui. Tačiau pati vertingiausią žindymo dovana yra… Aštuntoji dovana — meilė! Jeigu jūsų KMI didesnis už minimumą 18,5bet mažesnis už idealų 22tai Jums ir patarčiau siekti idealo: valgykite, kiek širdis geidžia, ir nesirūpinkite svorio metimu.

Bet vieną kitą kartą neprivalgiusios nepanikuokite, nes jūsų kūne yra truputis atsargų, kurių užteks pieno gamybai užtikrinti. Kūno masės indeksas intervale tarp idealaus 22 ir normalaus viršutinės ribos 25 yra pats geriausias, rodantis, jog lieknėja žindant sveikai maitintis, vadovaudamasi savo apetitu.

Gydytoja atsako į dažniausius klausimus apie žindymą ir krūtis | edukatoriai.lt

Taip darykite ir toliau, o pieno krūtys visada sugebės pateikti tiek, kiek jo paprašys žįsdamas kūdikis. Organizmas puikiai supras, kada pieno gamybai užteks iš maisto gautos energijos ir medžiagų, o kada jų pasiimti ir iš kūno sandėliuko. Jame yra normalaus dydžio atsargos, kurių visiškai ištuštinti nevertėtų, taigi ir specialios svorio metimo programos jums dar nereikalingos. Išnaudokite progą Jeigu KMI didesnis už 25, tuomet kūdikių žindymas — tai gamtos ir likimo jums dovanotas gelbėjimosi ratas nuo daugybės bėdų, kurias gali atnešti nutukimas.

Meskite perteklinį svorį nedvejodama! Tačiau svarbu, kad lieknėja žindant maistas būtų subalansuotas ir įvairus, kad jame netrūktų baltymų ir visų reikalingų mineralų bei vitaminų.

Mitybos specilistas edukatoriai.lt konsultuoja projekto dalyvius

Pirmiausia be gailesčio braukite iš savo valgiaraščio cukrų, riebius saldumynus ir balčiausių miltų gaminius. Energijos poreikis, išskyrus jos sąnaudas pieno gamybai, nedidelio fizinio aktyvumo moteriai yra vidutiniškai kcal per parą, todėl ir minimalus maistinės energijos kiekis žindančiai mamai turėtų būti ne mažesnis. Skubėti nereikia Daugelis moterų norėtų kuo greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusį svorį ir net dar labiau palieknėti po gimdymo.

geriausias būdas įvertinti kūno riebalų nuostolius

Tačiau šiam tikslui pasiekti gali prireikti kelių mėnesių ar ištisų metų. Labai daug atsarginių riebalų savo kūne turinti moteris per dieną suvalgomo maisto galbūt laikinai galėtų sumažinti iki kcal, tačiau kiekvienu konkrečiu atveju verčiau pasitarti su gydytoju. Viena, kūdikiui tuomet gali nebeužtekti krūtyse pasigaminančio pieno, o antra — labai intensyviai naudojant motinos kūno riebalus, piene gali atsirasti didelė juose susikaupusių aplinkos teršalų koncentracija.

Iš aplinkos į žmogaus organizmą patekusios kenksmingos lieknėja žindant yra linkusios nusėsti riebaliniame audinyje. Pasikliaukite savo apetitu Nevarkite skaičiuodama gramus ir kalorijas, ir nesikankinkite valgydama ko nenorite. Kaip Jūsų kūdikį geriausia maitinti tada, kai jis nori, ir tiek, kiek nori, taip ir Jūs pasikliaukite savo apetitu.

Tam ir yra alkis ir troškulys, kad žmogus neužmirštų atsigerti ir pavalgyti, kai jam to reikia. Sunkiai fiziškai dirbančiam reikia daugiau maisto ir jis valgo daugiau už gulinėjantį, bet ne todėl, kad taip nusprendžia nuolat suskaičiuodamas reikalingas kalorijas. Daugiau arba dažniau valgyti jis nori! Dvynukus žindanti mama norės valgyti daugiau negu tik vieną kūdikį krūtimi maitinanti mamytė, o ši — daugiau už visai nežindančią.

O atsarga ne tik vienam kitam motinos neprivalgymui kompensuoti, bet ir rimtesnio badavimo atvejui pasirūpina pati gamta.

kaip numesti riebalus pagal abs

Nėštumo laikotarpiu moteris gerokai pasunkėja ne vien tiktai dėl labai padidėjusios gimdos, joje augančio vaiko, placentos ir vaisiaus vandenų svorio. Nėščios ir žindančios moters medžiagų apykaita itin ekonomiška ir maistas labai gerai įsisavinamas.

O motinos ir jos gimdoje augančio vaisiaus poreikius viršijančių maistingųjų medžiagų perteklius ir vėl gula riebaliniu audiniu poodyje. Šias atsargas ir panaudoti bus lengviausia pagal jų paskirtį — pieno gamybai, jeigu motinai suvalgomo maisto lieknėja žindant diena pritrūktų.

Žindanti moteris gali nesunkiai palieknėti, jeigu nesistengia pati valgyti daugiau, negu jai tuomet reikia. Kita vertus, jeigu motinos suvalgomas maistas užtikrina visos reikalingos energijos ir visų reikalingų maistingųjų medžiagų kiekį, laktacija pieno gamyba gali ir nesukelti kūno svorio mažėjimo.

svorio kritimas nuovargis kūno skausmai

Ką daryti? Svarbu neišsigąsti ir nesupanikuoti, tik dažniau glausti kūdikį prie krūties. Šiukštu negalima specialiai krūties tuštinti, nutraukinėti pieną. Tinkamai elgiantis, t. Dažnai mamoms atrodo, kad dingo pienas, nes krūtys tampa minkštos, bet jaudintis nereikia, nes iš tiesų jo gaminasi pakankamai. Jei ši būklė ilgai nepraeina, reikia kreiptis profesionalios pagalbos.

Prenumeruok

Kartais mamos jaučia dilgčiojant krūtyse. Tai nutinka praėjus kelioms paroms nuo žindymo pradžios, pagalvojus apie vaikutį ar žindant. Tai vadinamasis pieno atpalaidavimo refleksas, kai jis, regis, ima srūti tiesiai kūdikiui į burną, šis vos spėja ryti, neretai dėl to prisiryja daug oro. Toks dilgčiojimas nėra malonus, bet tai — normalus reiškinys.

Be to, žindant stipriau traukiasi gimda, moteris gali jausti nemaloniai dilgčiojant pilvo srityje, ypač pirmomis paromis gali plūstelėti daugiau kraujo. Svarbu žinoti, kokios to priežastys, ir neišsigąsti.